Należę do tej grupy szczęśliwców, którym uprawiany zawód przynosi dużo radości, którzy po prostu kochają swoją profesję i bez frustracji myślą o czekających zawodowych zadaniach. Fotografią zawodowo zajmuję się od ponad 20 lat, w tym 12 lat pracowałem jako fotoreporter w znanych trójmiejskich dziennikach: "Wieczór Wybrzeża" , "Dziennik Bałtycki". Dokumentowałem i nadal dokumentuję najważniejsze wydarzenia w Trójmieście i na Pomorzu.

Posiadam bogate archiwum fotograficzne minionych, jakże ciekawych lat. Jednak najwięcej satysfakcji sprawia mi fotografowanie ludzi. Najogólniej w tym - nazwijmy to - dziale fotografii zazwyczaj mamy dwa warianty zadań do wykonania: sytuacje zastane, w których nie możemy współpracować z fotografowanymi oraz sytuacje, w których prowokujemy zachowania fotografowanych. Zabrzmi mało skromnie, ale mam świadomość problemu, i znam sposoby na jego pokonanie i w efekcie udane zdjęcia - nie tylko w mojej ocenie. Wielokrotnie miałem okazje dzielić się swoim doświadczeniem z miłośnikami fotografii na spotkaniach autorskich organizowanych przez stowarzyszenia fotograficzne. Jestem zapraszany jako juror do gremiów oceniających prace w konkursach fotograficznych.

Przytaczam te fakty tylko po to, by Państwa upewnić, że decydując się na współpracę ze mną, dokonaliście dobrego wyboru. Tak jak ważny jest dla mnie człowiek fotografowany, tak samo za ważne uznaję to, że to człowiek a nie maszyna zdjęcie wykonuje. To nie aparat robi zdjęcie! Kluczowe jest to kto i jak "patrzy przez obiektyw".

Grzegorz Mehring
grzegorzmehring@gmail.com
tel. 501 490 429

©opyright Grzegorz Mehring
wszelkie prawa zastrzeżone
kopiowanie bez zgody autora zabronione